Mājas ir tur, kur tava sirds

Trešdiena, 21.aprīlis, 2021

Man īsti nekad tik ļoti nav rūpējis, kāda adrese ir uz manas pastkastes vai arī tas, cik liela ir mana dzīvessvieta, kā man rūpējis tas, ka esmu laimīgs mazā, ļoti tuvu un īpašu cilvēku grupiņā, ar kuriem es jūtos labi.

Gadu atpakaļ tika pieņemts galējais lēmums par to, ka vienu gadu pavadīšu Latvijā. Tagad, gadu vēlāk, es esmu sapratis, ka šī ir tā vieta, kur es iederos. Tā viena vieta, kuru es biju meklējis un beidzot atradis!

Nepārprotiet mani, es esmu lepns dānis no lieliskas valsts. Tas nekad nemainīsies. Bet, neskatoties uz faktu, ka manā pasē ir ieraksts “Dānija”, es ļoti ātri apzinājos, ka Latvija ir tā valsts, bez kuras es nespētu iztikt! Es ļoti, ļoti nevēlos doties prom!

Pazīstot sevi un apzinoties, ka viegli kļūstu sajūsmināts, es jau biju gatavs tā justies tad, kad šeit ierados. Es to saucu par “medusmēneša fāzi”, un tieši tāpat jutos tās divas reizes, kad pārcēlos uz Angliju. Jāatzīst, ka tad es ļoti ātri zaudēju ‘to’ sajūtu un aizbraucu mājās, bet šoreiz ir citādāk. Es esmu iemīlējies vēl vairāk kā tad, kad šeit ierados! Katrs kartupelis, ko apēdu, katrs bērzu sulas malks, ko izdzeru, liek iemīlēties ar vien vairāk un vairāk.

Par spīti tam, ka esmu intraverts, aukstasinīgs skandināvietis, šī gada laikā es esmu ieguvis vairāk draugu kā jebkad iepriekš. Es esmu novērtējis un iemīlējis katru Latvijas kultūras un tradīciju daļu. Atzīšos gan, ka manas latviešu valodas zināšanas ir sliktas, bet es cenšos, un par katru jauno vārdu vai teikumu, kuru es iemācos, es jūtos lepns. Es nelepojos par to, ka spēju prasmīgi mācīties, bet gan par to, ka esmu spējīgs izmantot latviešu vārdus un tradīcijas un pastāstīt par tām visai pasaulei! Manu sirdi ļoti sasilda tas, ka redzu to, ka kasiere lielveikalā mani atpazīst un ir priecīga, izdzirdot mani izmantojam jaunu vārdu latviešu valodā. Pamest Latviju nozīmētu pamest viņu, un es nekad nespētu pamest to jauko, veco vecmāmiņu!

Pēdējos mēnešus šeit esmu meklējis sev jaunu darbu. Es esmu pieņēmis lēmumu, ka mans laiks, ko šeit pavadu, vēl nav beidzies. Lai arī mani līgumi ar ESC un AFS beidzas augustā, es atsakos doties projām! Es zinu to, ka man uz īsu laiku jādodas atpakaļ uz Dāniju, lai nokārtotu dažas lietas, bet tad, kad būšu gatavs, jūs mani atradīsiet pirmajā lidojumā atpakaļ uz Rīgu!

Es nezinu, kas mani sagaida nākotnē, bet es zinu to, ka Latvija man ir devusi vairāk, kā es jebkad būtu spējis izsapņot. Identitāti, mērķi, labu dzīvi un sajūtu, ka iederos. Un es to neuztveru kā pašsaprotamu!

Es esmu apturējis visu savu iepriekšējo sapņu piepildīšanu. Viss, ko es vēlos darīt, ir palikt vecam ar garu bārdu kā hardcore latviešu vīrietim un dzert balzāmu uz lieveņa savā Jūrmalas mājā! Yeah baby!

Es esmu šeit uz palikšanu!

 

Autors: Alexander William Blomqvist Eliasen

Previous story Back Next story Forward

Partneri