Atrastās mājas

Pat kā pusaudze esmu biežāk devusi priekšroku palikšanai mājās nekā izklaidēm ārpus tās. Piederu pie tiem cilvēkiem, kuriem patīk uzturēties savā komforta zonā un kuri uz visu jauno raugās ar bažām. Domājams, it sevišķi tāpēc daudzi apšaubīja, cik ilgi es spēšu dzīvot ārpus Latvijas. Bet te nu es esmu – četri gadi pavadīti Anglijā, gads Zviedrijā un šobrīd rakstu no korķakoku fermas saulainajā Portugālē.

Izvēli studēt un strādāt ārpus Latvijas es ne mirkli neesmu nožēlojusi, lai arī cik izaicinoši dažbrīd tas būtu bijis. Šī pieredze mani ir padarījusi brīvāku savos uzskatos. Iepazīstot daudz un dažādu cilvēku un kultūru, manis pašas izveidotais rāmis attiecībā uz to, kādai man un manai dzīvei ir jābūt, ir izzudis. Tagad es jūtu, ka manas iespējas ir bezgalīgas – es tikpat labi varu strādāt kā fermā Brazīlijā, tā arī ofisā Vašingtonā. Turklāt šī brīža izvēle nenozīmē, ka nākotnē nevaru pārdomāt un mainīt savu dzīves trajektoriju. Rietumeiropas sabiedrībā, manuprāt, vēl joprojām dominējošo uzskatu par to, kā jānorit veiksmīga un laimīga cilvēka dzīvei (nez kāpēc šie divi jēdzieni bieži vien iet roku rokā) – profesijas izvēle, studijas, karjeras veidošana, precības, bērni –, vairs neredzu kā vienīgo pieņemamo savas dzīves scenāriju. Ir tik daudz un dažādu veidu, kā pavadīt laiku uz šīs pasaules, un jebkurš no tiem var būt brīnišķīgs.

Taču pati vērtīgākā atziņa, ko esmu guvusi, ir, ka pasaulei esmu lieliska tieši tāda kāda esmu – ar visiem saviem plusiņiem un mīnusiem. Šī atziņa sāka briest Londonā. Es domāju, ka pat ļoti nepašpārliecināts cilvēks te justos brīvi – skaļi dziedāt metro vai staigāt dinozaura kostīmā pa pilsētas centru. Man Londona ir kā mazs pasaules makets. Tā ir pilsēta, kurā saplūst daudz dažādu kultūru, personību, raksturu un kur daudzveidība jūtama visdažādākajos aspektos. Iespējams, ka tas arī ir iemesls, kādēļ šeit cilvēki šķiet mazāk aizspriedumaini un atvērtāki jaunajam un atšķirīgajam.

Es mīlu Latviju, un tās vienmēr būs manas mājas, tomēr tagad rodu saikni arī ar citām vietām, kur dodos. Ja tā padomā, katra vieta galu galā ir daļa no Visuma. Es neaicinu ceļot visus, taču iedrošinu to darīt tos, kuri to nedara, jo baidās. Es ticu, ka ceļojot nav ko zaudēt, tikai iegūt. Tavas mājas tevi vienmēr gaidīs atpakaļ, un ja nē – tu noteikti kādā pasaules malā atradīsi jaunas.

Esmu beigusi Austrumlondonas Universitāti (University of East London) un ir bakalaura grāds Urbānajās dejās (Urban Dance Practice), kā arī diploms par Åsa Folkhögskola 5 deju stilu kursa beigšanu (5-style dance course). Tostarp ir arī fitnesa treneres kvalifikācija. Esmu dzimusi un augusi Latvijā, bet rudenī plānoju doties darba meklējumos atpakaļ uz Angliju. Vēl pieņemu lēmumu par jomu, kurā vēlos strādāt. Šobrīd mana nodarbošanās ir ceļošana un brīvprātīgais darbs dažādās nozarēs – lauksaimniecībā, viesmīlībā, zvērkopībā un vides ilgstspējībā.

Autore: Kristīne Brante

Previous story Back Next story Forward

Partneri